Chatka u Stanka Biały Dunajec

Chatka u Stanka leží ve vesničce Bialy Dunajec. Jedná se o malou a klidnou vísku, která leží mezi městy Zakopane a Nowy Targ. Známá je každému tím, že v její blízkosti leží hned dvě termální koupaliště Gorący Potok a Termy Szaflary. Ubytování ovšem leží na opačné části této vísky, kde je naprostý klid a v blízkém okolí se nachází jen pár dalších budov. Mohu plně doporučit tuto chatku pro dokonalou aktivní dovolenou, kdy se dá vyrazit na kolo, na bazén či do hor. Jen přes kopec leží Bukovina Tatranská a začátek národního parku.

blank Chatka u Stanka

blankKościuszki 73a, Biały Dunajec

blank +48 606 574 854

blank www.chatkaustanka.pl

Chatka u Stanka na fotkách

Chatka u Stanka a okolí

Chatka u Stanka je moderně vybavená chata, která je vhodná pro rodinu či blízké přátele. Je koncipovaná až pro 8 lidí, kteří se zde pohodlně vyspí. V přízemí chatky se nachází velký obývací pokoj s rozkládací sedačkou a plně vybavený kuchyňský kout a koupelna s toaletou. V horním patře jsou dvě prostorné ložnice s balkónem a výhledem na hory. Je zde i dětská zóna, prostorná terasa s grilem a dřevěná houpací lavička. Ideální místo pro odpočinek po aktivním dnu v přírodě.

V dochází vzdálenosti od chatky se nachází restaurace, obchod či i bankomat. Ve vzdálenosti necelých 5 km jsou termály Szaflary a Gorący Potok. Opačným směrem se nachází Termy Bania a Termy Bukovina, které nejsou dál, než 10 kilometrů. Přes kopec od chatky se nachází lyžařské střediska v Bialce Tatranské a uvítají to milovníci klidu, kteří po náročném dnu na svahu budou mít absolutní klid v příjemné chatce. Ačkoliv je ubytování situované mimo hlavní turistický ruch, do žádného z turistických míst to není daleko a snadno se dá kombinovat turistika, cyklistika i odpočinek v bazénu. Všemi deseti mohu toto ubytování doporučit na prodloužený víkend či celý týden dovolené.