V podhůří polských Tater najdeme větší množství termálních akvaparků, které jsou napájeny pomocí vrtů. Složení léčivých vod je rozdílné a specifické pro každé koupaliště. Více informací si můžete dohledat na oficiálních stránkách koupališť. Většina z nich má webové stránky dostupné v češtině nebo v angličtině. 🙂 Termální akvaparky Zakopané a v okolí polských Tater jsou otevřeny celoročně a většina z nich má vnitřní zázemí i venkovní bazény. Na konci článku přidám tip na zakoupení levnějších lístků. Zde najdete jednoduše v jednom seznamu všechny termální koupaliště s odkazem na webovou stránku a adresou koupaliště. 🙂

Termální akvaparky Zakopané a v okolí polských Tater

 

Chocholowskie Termy

Největší akvapark v regionu Podhale. Koupaliště se nachází v malebné vesničce Chocholow pár kilometrů od města Zakopané. Koupaliště je před pár lety zcela nově postaveno. Má vnitřní i venkovní část s bazény, tobogány a restaurací. Jsou zde v nabídce i sauny a masáže.

Odkaz: www.chocholowskietermy.pl

Adresa: Chochołów 400, 34-513 Chochołów

Aqua park Zakopane

Akvapark v srdci města Zakopané. Zázemí šaten a bazénů je velké. Přechody ze šaten k bazénům jsou trošku delší. Uvnitř je malé občerstvení, restaurace, sauny a tobogány. Z venkovního bazénu s teplou vodou je nádherný výhled na polské Tatry, které má člověk v tu chvíli jako na dlani.

Odkaz: www.aquapark.zakopane.pl

Adresa: Jagiellońska 31,  34-500  Zakopane

Termy Szlafary

Necelých 17 kilometrů od města Zakopaného se nachází termální bazény Szaflary. Toto koupaliště je stylizované do samostatného komplexu se vším potřebným. Nachází se zde apartmány k ubytování, restaurace, sauny, fitness centrum, bazény, skluzavky i možnost masáží.

Odkaz: www.termyszaflary.com

Adresa: Osiedle Nowe 20, 34-424 Szaflary

Termy Goracy Potok

Přes cestu od termálního koupaliště Szlafary se nachází komplex Goracy Potok. Vnitřní zázemí šaten a restaurace je doplněn o venkovní bazény stylizované do protékající řeky. V areálu jsou bazény s různou teplotou vody až do 42,5 stupně. Také se zde nachází velká dětská zóna a také velký lanový park.

Odkaz: www.goracypotok.pl

Adresa: Osiedle Nowe 45, 34-424 Szaflary

Termy Bania

Moderní akvapark pro celou rodinu. Jsou zde termální bazény, odpočinková zóna, tobogány, sauny. V blízkosti akvaparku jsou i lyžařské areály. Docela dokonale se dá spojit dopolední lyžování s večerním odpočinkem v bazénech. 🙂

Odkaz: www.termabania.pl

Adresa: Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska

Termy Bukowina

Komplexní hotelový areál s termálním koupalištěm a lyžařským areálem na dosah ruky. 🙂 Zabaví se zde celá rodina na dlouhé hodiny. Dokonce mám pocit, že v této lokalitě v těsné blízkosti pod vrcholky hor utíká jako voda. 🙂

Odkaz: www.termabukowina.pl

Adresa: Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Koupaliště Polana Szymoszkowa

Otevřené geotermální koupaliště v Zakopaném. Nedaleko lanovky na vrchol Gubałowka se nachází areál Szymoszkowa. Areál koupaliště se skládá ze dvou bazénů, skluzavek, volejbalového hřiště, lehátek a restaurace s místní kuchyní. 🙂 Pár kroků od koupaliště se nachází lyžařský areál. V tomto areálu jsou dvě lanovky s modrou a červenou sjezdovkou. Tento areál je vhodný pro zkušené i začínající lyžaře.

Odkaz: www.szymoszkowa.pl

Adresa: Polana Szymoszkowa 2, 34-500 Zakopane

Aqua Park Oravice + Termální koupaliště Oravice

Přibližně 35 kilometrů od Zakopaného se na Slovensku nachází akvapark Meander Oravice a koupaliště Oravice. Také je zde kvalitní lyžařský areál. Uvádím to zde jako vhodnou alternativu při cestě z nebo do Zakopaného. 🙂 Meander park je vhodný pro rodiny s dětmi, které hledají aktivní vyžití v bazénu. Areál původního koupaliště je vhodný spíše pro lidi hledající odpočinek a klid. Obě dvě koupaliště nejdou přehlédnout a jsou snadno viditelné z cesty.

Termální akvaparky Zakopané a okolí polských Tater

Termální park Goracy Potok

Termální akvaparky Zakopané a v blízkém okolí velice rádi využívají slevového portálu pro svou propagaci. Někdy jsou lístky dostupné i na českých slevomatech. Já osobně však doporučuji před návštěvou kouknout na největší polský slevový portál Groupon. Najde se zde poměrně často velké množství výhodných lístků do akvaparků. 🙂 🙂 Dá se takto ušetřit i 50% z ceny a kupóny není zapotřebí ani tisknout. Plně postačí ukázat v mobilu. 🙂