Příjezdem do oblasti polských Tater a města Zakopané se dostáváte do nejvýše položeného města na území Polska. Počasí v Zakopaném a okolí je velmi ovlivněné nadmořskou výškou, ve které se nacházíme. Rozmezí 750 – 1126 metrů nad mořem nás dostává do výšky, kde je počasí chladnější a nestálé díky horským masivům.

Aktivně sleduj předpověď počasí a přizpůsob tomu své aktivity

Počasí je jedna z věcí, která nám dokáže při vstupu do hor pořádně zatopit. Déšť v kombinaci s kamenitým povrchem cestiček umí z krásně schůdného chodníku udělat hladkou klouzačku. Před započetím výstupu do hor sleduj denní předpověď počasí a vše si nejlépe ověř vykouknutím z okna na vlastní oči.

Počasí v Zakopaném a okolí

Tvořící se oblačnost kolem vrcholu Wielkeho Giewontu

Vstupovat do hor se doporučuje převážně v ranních hodinách, kdy je počasí stálejší. V odpoledních hodinách se tvoří mraky a oblačnost kolem vrcholků hor s rizikem dešťů a bouřek. Také je viditelnost po okolí o poznání menší.

Aktuální předpověď můžeš sledovat v mobilních aplikacích či na internetu. Také lze použít pro kontrolu webové kamery. Seznam webových kamer ze Zakopaného a okolí najdete zde.

Plánuj dopředu a buď připraven na každou situaci

Počasí v Zakopaném a okolí – léto a zima

Počasí v Zakopaném a okolí je poměrně často nestálé a štěstí přeje připraveným. Při výstupu do hor se doporučuje mít pořádnou obuv, náhradní ponožky, tričko a pláštěnku. Od jara do podzimu jsou krátké, ale intenzivní přeháňky poměrně častým jevem v této oblasti. Teplota se pohybuje v rozmezí 19°-25°. Nedá se ovšem na tento údaj spoléhat. Sám jsem zažil teplotní šok, kdy jsme vyjížděli z Ostravska, kde byli 30° horka a dorazili jsme do mlhy zastřeného Zakopaného s teplotou 5°C ve 2 odpoledne. Počasí doporučujeme sledovat už před odjezdem z domu a přizpůsobit tomu i oblečení, které povezeme.

V zimně je sněhová pokrývka pravidelností skoro na všech místech v okolí. Teploty v noci a nad ránem padají i k -25°C. i přes tento fakt má zimní Zakopané své nepopsatelné a nezaměnitelné kouzlo.

Počasí v Zakopaném a okolí

Slunečné mrazivé ráno v městečku Witow. Krásných -22° schovaných za slunečními paprsky.